Jak efektownie oświetlić balkon i taras?

Jesteś właścicielem mieszkania w bloku czy apartamentowcu  i nie masz dostępu do ogrodu?  Kiedy przychodzi letni czas i ciepłe wieczory chciałbyś jak najdłużej przebywać na świeżym powietrzu bez konieczności wychodzenia do parku? Większość mieszkań posiada balkon lub taras, umożliwiający zaczerpnięcie świeżego powietrza. Zadbaj o efektowne oświetlenie balkonu czy tarasu i dodaj swojej przestrzeni blasku. Odpowiednie światło z pewnością wywoła całkiem nowe wrażenie. 

Poczuj magię oświetlenia i zrelaksuj się.

Balkony w bloku czy tarasy zazwyczaj mają niewielki metraż. Kameralność jest kluczowa w odpoczynku, dlatego warto dobrać oświetlenie w taki sposób, aby nie przeładować przestrzeni jaskrawym i dominującym światłem. 

Dlatego chwyć po girlandę świetlną! Ozdobne połączenie lampek będzie nastrojowym urozmaiceniem przestrzeni na zewnątrz. Na rynku istnieje wiele rodzajów girland. Dzieki temu masz szeroki wybór kolorów oraz ilości diod LED. Śmiało możesz umieścić ją na ścianie domu lub oplątać nią balustradę. Jeżeli lampy i girlanda nie pasują do twojego wyposażenia sięgnij po cotton balls. Dają one delikatne, rozproszone światło. Wyglądają one bardzo dobrze zarówno w dzień jak i w nocy. 

Girlandę znajdziesz w sklepie TIM

oświetlenie balkonu tarasu
lampa na baterie

Jeżeli szukasz rozwiązania, które posłuży ci przez wiele lat, warto wybrać kinkiet zewnętrzny montowany do elewacji. Na co trzeba zwrócić uwagę? Przede wszystkim na wykonanie lampy z wysokiej jakości materiału, który odporny jest na ciężkie warunki atmosferyczne (o klasie szczelności IP44). 

Częstym problemem związanym z oświetleniem zewnętrznym jest brak doprowadzenia prądu stałego. Radzimy, aby nie zajmować się tym samodzielnie. W celu montażu instancji elektrycznej zawsze należy skonsultować się z fachowcem – elektrykiem. Jeżeli nie chcesz robić dużego remontu, zastanów się nad lampami LED zasilanymi na baterie. W ten sposób uzyskasz zadowalający efekt.  

Przykładową lampę znajdziesz w sklepie SINSAY

Jeżeli twój balkon lub taras w dzień jest bardzo dobrze nasłoneczniony warto zastanowić się nad lampami solarnymi, które zasilane są energią słoneczną. W letnie słoneczne dni bateria będzie się ładować, a po zmroku rozświetli przestrzeń wspaniałym blaskiem. 

 W tym roku w trendach dekoracyjnych dominuje nurt powrotu do natury. Obserwuje się duże zainteresowanie przedmiotami handmade i vintage. Wśród top kolorów wyróżnia się ciepłe kolory ziemi – beż, karmel, ochra oraz brąz. Etniczne dekoracje stworzą atmosferę przytulności i komfortu.

oświetlenie tarasu balkonu

Podsumowanie

Oświetlenie balkonu lub tarasu  pozwoli tobie stworzyć wspaniały klimat do wypoczynku i relaksu. Dzięki niemu twoje otoczenie nabierze dekoracyjny charakter oraz strefę wieczornych spotkań.

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń do nas.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

ELEKTRYCZNIK

Social Media

Partner

www.loxone.com